Jak můžete snížit měsíční splátky refinancováním?

Máte hypotéku a přemýšlíte, jak snížit její náklady? Jednou z možností je refinancování. Společně se podíváme, co to je refinancování, kdy je vhodná doba a na kolik vás to vyjde. A také si ukážeme, že refinancování nemusí být obavou, ale ulehčením při splácení hypotéky.

Co je refinancování hypotéky?

Jednoduše řečeno, vyměníte starší hypotéku za novou, která vám nabízí lepší podmínky. Častým důvodem refinancování je získání nižší úrokové sazby, díky které můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Jaké jsou výhody refinancování?

Jak jsme již zmínili výše, hlavním důvodem, proč se mnozí z nás rozhodnou pro refinancování hypotéky, jsou nižší úrokové sazby a lepší podmínky, které jiná banka nabízí.

Refinancování přináší více výhod, můžete si například:

Nebojte se, proces refinancování hypotéky je relativně jednoduchý a dá se vyřídit i online. V Darfinu jsme tu pro vás, abychom našli nejlepší řešení a usnadnili vám celý proces.


Kdy můžete refinancovat hypotéku?

Přemýšlíte o refinancování své hypotéky, ale nevíte, kdy je ten správný čas? Banky umožňují provést refinancování i několik měsíců před koncem fixace (obvykle 2 roky předem). Banky tomu říkají „doba čerpání“, jedná se o dobu, kdy je možné vyřídit svou hypotéku dříve. Je třeba se informovat u své banky o podmínkách refinancování. Například Komerční banka nabízí refinancování až tři roky předem.

Jak najít nejlepší nabídku na trhu?

Na trhu existuje spousta srovnávačů hypoték, které vám pomohou sledovat aktuální nabídku konkurenčních bank. Na našich stránkách to zjistíte pomocí hypoteční kalkulačky, nebo nás můžete přímo kontaktovat. Pomůžeme vám najít nejnižší úrokovou sazbu, která bude v danou chvíli na trhu. Jakmile se rozhodnete pro refinancování, stačí tím informovat novou banku, ke které chcete přejít. Pak už jen vyplníte žádost s hypotečním specialistou a přiložíte všechny potřebné dokumenty. Podrobněji se tomu zabývá článek v deník.cz.

57297

Shrnutí

  1. Zhodnoťte svou stávající hypotéku a finanční situaci.
  2. Informujte se o úrokových sazbách u bank.
  3. Zjistěte, jaké podmínky je třeba splnit u stávající a nové banky při refinancování.
  4. Zhodnoťte, zda se vám refinancování vyplatí.
  5. Pokud se vyplatí, podejte žádost ke schválení nové hypotéky.

Pokud se chystáte na refinancování a nevíte si rady, nebo se bojíte udělat tento krok sami, v Darfinu jsme tu pro vás, abychom vám podali pomocnou ruku a společně našli nejvýhodnější řešení.

Tým Darfin 💜

Výhodnější hypotéka s Darfinem - banner

Zůstaňte v kontaktu